Трикратният шампион и защитаващ титлата си от миналия сезон Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 5,45 милиона долара.

Поставеният под номер 1 Джокович победи квалификанта Миша Зверев (Германия) с 3:6, 7:6(4), 6:3 след 2:20 часа игра.

Зверев реализира ранен пробив още в третия гейм и доминираше до края на първия сет. Във втората част той отново проби подаването на сръбския си съперник и поведе с 2:0, но Джокович изравни още за 2:2, а в последвалия тайбрек водачът в схемата показа класата си.

В решаващия трети сет шампионът взе бързо предимство от 3:0 гейма и до края не допусна изненада.

За място на финала Джокович ще се изправи срещу номер 15 Роберто Баутиста Агут (Испания).

Агут се наложи над деветия поставен Жо-Вилфрид Цонга (Франция) с 6:3, 6:4 и за втори път в кариерата си се класира за полуфинал на турнир от сериите "Мастърс" след Мадрид през 2014 година./БТА