Поставеният под номер 1 в схемата Каспер Рууд от Норвегия се класира за финала на турнира по тенис за мъже АТП 250 на червени кортове в Бостад (Швеция) с награден фонд 481 270 евро. Рууд победи испанеца Роберто Карбайес Баена с 6:1, 6:4 за 79 минути.

Норвежецът направи пет пробива в мача и два пъти загуби подаването си. Във втория сет той поведе с 4:2, загуби следващите два гейма, но взе петата и шестата част, за да триумфира.

В спор за титлата утре Каспер Рууд ще играе срещу Федерико Кория от Аржентина, който по-рано днес разгроми Яник Ханфман (Германия) с 6:2, 6:1 за 72 минути.

22-годишният Рууд, който е 16-и в световната ранглиста на АТП, има две титли в кариерата си, а Кория няма спечелен трофей до момента.