Швейцарецът Стан Вавринка и Томаш Бердих (Чехия) се класираха за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 7 милиона долара. Номер 4 в схемата Вавринка победи Марин Чилич (Хърватия) със 7:5, 6:7(7), 6:4 за 2:54 часа.

Двубоят беше изключително оспорван. Швейцарецът направи пробив за 2:1 в решителния трети сет, което се оказа достатъчно за крайната победа. Следващият съперник на Вавринка е номер 8 в схемата Рафаел Надал (Испания). Испанецът има 12 победи в 14 мача срещу него.

Номер 5 Томаш Бедих надделя над десетия поставен Жил Симон (Франция) с 6:3, 6:3 за 86 минути. Чехът направи четири пробива в мача и допусна един.

На четвъртфиналите Бердих ще играе срещу шампиона от 2010 и 2011 година Анди Мъри (Великобритания). Двамата имат 12 мача помежду си като са си разменили по 6 победи. /БТА