Жо-Вилфред Тсонга от Франция е последният полуфиналист в турнира от сериите Мастърс в Париж с награден фонд 2,27 милиона евро. На четвъртфиналите Тсонга спечели трудно с 5:7, 6:4, 7:6 срещу Анди Родик (САЩ). Французинът, поставен под номер 13 в основната схема, ще срещне американецът Джеймс Блейк.

Финалистът от Откритото първенство на Австралия - Тсонга, успя да спаси 10 точки за пробив на Родик и спечели двубоя след четвъртия си мачпойнт.

Преди това Родик, поставен под номер 7, проби своя противник Тсонга в 11-я гейм на първия сет и спечели със 7:5.

Френският тенисист изравни резултата в мача след 6:4 във втория сет и пробив в 10-я гейм.

В третия сет двамата си размениха ранни пробиви, но Цонга спечели тайбрека със 7:5 и се поздрави с победа с 2:1 сета.