Томи Пол (САЩ) направи успешен старт на защитата на титлата си на турнира на твърда настилка в зала в Стокхолм (Швеция) с награден фонд 648130 евро.

Поставеният под номер 8 американец се справи с представителя на домакините Лео Борг с 5:7, 6:4, 6:1 след малко повече от два часа игра.

19-годишният швед, който е син на 11-кратния шампион от Големия шлем и бивш номер 1 в света Брьон Борг, пропиля ранен пробив аванс, но след това навакса изоставане от 3:5 и със серия от четири поредни гейма взе първия сет.

Втората част вървеше равностойно до 4:4, след което Томи Пол взе осем от следващите девет гейма, за да триумфира срещу 577-ия в света съперник.

Любопитното е, че Борг дебютира в основната схема в Тура на АТП именно в родния си град Стокхолм през миналата година, когато загуби в два сета от Пол, който в последствие стигна до титлата.

Американецът ще играе във втория кръг срещу друг швед Микаел Имер, който елиминира квалификанта Кентен Али (Франция) също след обрат с 5:7, 6:4, 6:3.

Шампионът през 2013 година Григор Димитров отпадна в първия кръг вчера. Поставеният под номер 6 българин загуби от Иржи Лехечка (Чехия) с 4:6, 6:1, 6:7(5).