Чехът Томаш Бердих отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 5.44 милиона евро.

Полуфиналистът в надпреварата ит 2013 година Бердих допусна обрат и загуби от Денис Шаповалов (Канада) с 6:1, 3:6, 6:7(5) след малко повече от два часа игра.

С успеха Шаповалов си гарантира, че от понеделник ще изпревари Милош Раонич и ще стане първа ракета на страната си.

Опитният Бердих стартира силно и поведе с 5:0 по пътя си към успеха в първия сет.

19-годишният канадец намери играта си във втората част, в която дръпна с 4:1 гейма и в последствие изравни.

Решаващият трети сет стигна до тайбрек, в който Шаповалов пропиля аванс от 4:1 точки, но след 5:5 той спечели две поредни разигравания, а с това и мача.

Във втория кръг той ще играе срещу холандеца Робин Хаазе.

В друг мач от деня босненецът Дамир Джумхур надделя над испанеца Фернандо Вердаско с 6:3, 6:1, а следващият му съперник ще бъде поставения под номер 1, защитаващ титлата си и седемкратен шампион в Рим Рафаел Надал също от Испания. /БТА