Третият поставен Томаш Бердих (Чехия) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис в Дубай с награден фонд 2.67 милиона долара. Бердих нямаше проблеми срещу квалификанта Томас Фабиано (Италия) и спечели с 6:2, 6:2 за 74 минути. Той наниза 8 аса и направи пет пробива от 10 възможности.

Чешкият тенисист е двукратен финалист в турнира от 2013 и 2014 година и има рекордните 22 победи и 9 загуби.

В спор за място на полуфиналите Бердих ще играе срещу Ник Кириос (Австралия), който отстрани Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:3, 6:2.

Номер 4 в схемата Роберто Баутиста (Испания) разгроми Хьон Чун (Южна Корея) с 6:0, 6:1 за 54 минути и също се класира за четвъртфиналите

27-годишният испанец, който спечели титлата на турнира на АТП в София, има 16 победи в 19 мача от началото на годината и за пети път достига до четвъртфиналите.

В следващия кръг Агут ще играе срещу Маркос Багдатис от Кипър, който надделя над Вашек Поспишил (Канада) с 6:4, 6:2 за 66 минути.

Шестият в схемата Фелисиано Лопес (Испания) отстрани Лукаш Росол (Чехия) с 6:3, 7:6(7).

Номер 8 Филип Колшрайбер (Германия) спечели срещу Борна Чорич (Хърватия) с 6:2, 7:6(5). /БТА