Сърцатата игра се оказа недостатъчна Лейтън Хюит срещу сръбския шоумен Янко Типсаревич и бившият номер едно напусна Откритото първенство на Австралия още на старта след поражение с 6-7(4), 5-7, 3-6.

Типсаревич показа много силен тенис, особено във втория сет, и развали деня на местните фенове, които днес видяха трето отпадане на техен сънародник. По-рано същата съдба сполетя Божана Бобушич при жените и Матю Ебдън при мъжете.

На „Род Лейвър Арина“ публиката подкрепяше горещо 31-годишният Хюит, който набързо дръпна с два пробива в първия сет. Типсаревич обаче успя рязко да покачи нивото на играта си и в крайна сметка не само навакса изоставането си, а и взе тайбрека със 7:4.

Във втората част сърбинът успя да пробие началния удар на съперника си, като спечели своите сервис геймове, а в третия сет набързо поведе с 3-0 гейма. Хюит обаче далеч не се бе отказал и успя да изравни резултата, но след това Типсаревич спечели следващите три за крайния успех.

Така приключи 17-ото поредно участие на Хюит в Открития шампионат на родината си. В цялата си кариера австралиецът само веднъж е прескачал четвъртия кръг – през 2005 година, когато стигна до финала и загуби.