Сръбският тенисист Янко Типсаревич победи Потито Стараче с 6-7(6), 6-2, 6-1 в мач от четвъртфиналите на Откритото първенство на Санкт Петербург и се класира за полуфиналите.

Типсаревич се опитва да се превърне в първия тенисист спечелил руски дубъл, след като миналата седмица триумфира на турнира в Москва. Първият сет на двубоя му със Стараче бе напълно равностоен, като италианецът успя да се пребори за успех в тайбрека. След това обаче Типсаревич демонстрира, че е по-класният тенисист и даде само три гейма на своя съперник до края на мача.

На полуфиналите сърбинът, който се бори за класиране на финалния Мастърс в Лондон, ще се изправи срещу американеца Алекс Богомолов, който отстрани Душан Лайович от Сърбия в два сета.