Поставеният под номер 1 Робин Сьодерлинг се класира за полуфиналите в турнира по тенис в Марсилия. Шведът надигра лесно с 6:1, 6:4 представителя на домакините Микаел Лодра.

Сьодерлинг спаси четири точки за пробив в първия гейм на първата част, но след това спечели на два пъти при начален удар за Лодра и лесно взе аванс в четвъртфиналния мач. Във втория сет шведският състезател проби подаването на французина само един път, но това бе достатъчно за Робин Сьодерлинг, за да продължи напред в турнира.

На полуфиналите лидерът в схемата ще срещне руснака Дмитрий Турсунов, победил изненадващо с 6:4, 2:6, 6:1 австриеца Юрген Мелцер, поставен под номер 4, информира Българската телеграфна агенция.

Във втория полуфинал Марин Чилич ще играе с Михаил Южни. Хърватинът Чилич спечели неочаквано срещу номер 2 в схемата Томаш Бердих (Чехия) с 6:3, 6:4. Руснакът Южни, поставен под номер 3, надигра Жо-Вилфрид Цонга (Франция) с 6:4, 2:6, 6:4.