Канадецът Денис Шаповалов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в зала в австрийската столица Виена с награден фонд 2,49 милиона евро.

23-годишният Шаповалов елиминира във втория кръг поставения под номер 4 Тейлър Фриц (САЩ) с 6:1, 4:6, 6:3 и взе реванш за загубата си от съперника в три сета на полуфиналите на надпреварата в Токио по-рано през месеца.

Канадецът започна много силно и даде само гейм в първата част на Фриц, който триумфира в японската столица на 9 октомври, но във втория сет американецът успя да реализира единствен пробив в петия гейм, след което изравни резултата.

В третата част Шаповалов дръпна с 5:2 и запази предимството си, за да триумфира. Така в първия си четвъртфинал във Виена той очаква британеца Даниел Евънс, който се справи с руснака Карен Хачанов с 6:2, 6:2. Евънс пък ще се опита отново да достигне до полуфиналите на надпреварата след 2020 година.