Защитаващият титлата си Джон Иснър  се класира за четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 8,36 милиона долара. Поставеният под №7 Иснър пласира 16 аса при успеха над испанеца Алберт Рамос Виньолас със 7:5, 7:6(6) след 1:53 час игра.

Представителят на домакините допусна единствен пробив в първия гейм на мача, но бързи изравни за 2:2, а след това реализира и нов брейк в края на сета, за да поведе в резултата.

Във втората част сервиращите доминираха, като единствено в петия гейм Рамос Виньолас получи три шанса за пробив, но не се възползва. Така се стигна до тайбрек, в който испанецът стигна до сетбол при 6:5 точки, но с три поредни разигравания Иснър измъкна победата.Така за място на четвъртфиналите американецът ще срещне победителя от мача между №12 Милош Раонич и №19 Кайл Едмънд.