Андреас Сепи ще се изправи срещу Роджър Федерер във втория кръг на турнира от сериите Мастърс в Шанхай, след като победи Лейтън Хюит с 6-4, 6-2 в първия си мач.

Италианският тенисист изоставаше с 0-3 в първата част, но спечели 12 от следващите 15 гейма, за да стигне до убедителния успех след час и 21 минути. "Той почти не сгреши удар след първите три гейма. Имах шансове да поведа с 4-0, но след това той игра много силно. Сервираше по-силно, отколкото някога съм го виждал. Тези кортове са перфектни за неговата игра", коментира Хюит след двубоя. Във втория кръг 29-годишният Сепи ще се изправи срещу Роджър Федерер, като швейцарецът е спечелил всички 9 мача между двамата до момента.

Филип Колшрайбер се справи с китаеца Мао-Цзън Гун със 7-5, 6-2 и ще срещне шестия поставен Хуан Мартин дел Потро в следващия кръг. Испанецът Фелисиано Лопес се пребори за успеха срещу Ярко Ниеминен в три сета - 7-6(2), 4-6, 6-3, а следващият му съперник ще бъде поставеният под номер 4 Томаш Бердих. Южноафриканецът Кевин Андерсън си уреди среща със Станислас Вавринка след победа над Виктор Ханеску с 4-6, 7-6(5), 7-6(4). /БГНЕС