Отборът на САЩ разби Чехия с 3-0 победи в мач от турнира Хопмън Къп - неофициалното световно първенство за смесени тимове, който се провежда в Пърт, Австралия.

В женския сблъсък Серена Уилямс се наложи над Луси Шафаржова с 6:0, 2:6, 7:5 в мач, продължил цели 111 минути.

Успехът на американците в мъжкия сблъсък пък бе повече от категоричен. Марди Фиш разнищи Томаш Бердих с 6:0, 6:0. В мача на смесените двойки Уилямс и Фиш победиха с 6-0 Шафаржова и Бердих в първия сет, а след това чехите се отказаха да доиграят този сблъсък.

След поредния си успех САЩ върви уверено към финала на Хопмън Къп.

Индия надви домакина Австралия с 2:1 победи, като в първата среща при жените индийката Саня Мирза победи Алиша Молик с 6:2, 2:6, 6:4, но след това австралиецът Петер Лужак срази Роан Бопана със 7:6, 6:3, за да изравни резултата в сблъсъка.

Стигна се до решителен трети мач на смесени двойки, където Мирза и Бопана се наложиха над Молик и Лужак с 6:2, 4:6, 7:6, за да се стигне до крайния успех с 2-1 победи за Индия.