Поставеният под номер 2 Каспер Рууд (Норвегия) се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в Женева (Швейцария) с награден фонд 597900 евро.

Миналогодишният шампион Рууд стигна отново до мача за трофея след успех над четвъртия в схемата Райли Опелка (САЩ) със 7:6(2), 7:5 за 90 минути.

23-годишният норвежец, който е осми в световната ранглиста в момента, се стреми съм осма титла в кариерата си и втора за сезона след триумфа си в Буенос Айрес през февруари.

За трофея Женева той ще се изправи срещу португалеца Жоао Соуза, който се справи лесно с бившия номер 7 в света Ришар Гаске (Франция) с 6:2, 6:2.

35-годишният Гаске, който за последно игра финал в Умаг през миналия сезон, загуби седем поредни гейма, което даде аванс от сет и 3:0 на съперника и това се оказа решаващо.

33-годишният Соуза, 79-и в света в момента, вече спечели една титла през сезона в Пуне (Индия) в началото на февруари, а в кариерата си има общо четири.