Русия се класира за 1/4-финалите от Световната група на турнира "Купа Дейвис", след като срази с 3:1 победи западните ни съседи от Сърбия.

В решителната четвърта среща руснакът Николай Давиденко успя да донесе победата за своя тим, след като съперникът му Новак Джокович се отказа, въпреки че водеше с 2:1 сета. В първата част Давиденко загуби с 4-6, а във втората с 3-6. След това руснакът се върна в мача, след като спечели третия сет с 6-4.

Тогава се стигна и до отказването на Новак Джокович, който прецени, че не може да продължи мача. Така общият резултат в срещите между Русия и Сърбия стана 3:1 в победи за домакините, които се класираха за 1/4-финалите на неофициалното световно първенство по тенис за мъже. Дебютантите от Сърбия ще трябва пък да играят плейоф за оставане в елитната група.