Отборът на Русия изравни резултата 1:1 победи в четвъртфиналната среща от Купа Дейвис срещу Франция.

След поражението на Николай Давиденко от Анри Матьо с 6:2, 2:6, 1:6, 5:7, във втория мач за деня Михаил Южни победи лидера на френския отбор Ришар Гаске.

Руснакът започна уверено мача, след като спечели първите два сета и вървеше към чиста победа получи болки в крака. Играта бе прекъсната за няколко минути, за да може той се консултира с лекар, но след малко Южни се върна на корта, за да загуби следващите две части с 6:7 (8:10) и 5:7.

В крайна сметка, руснакът се мобилизира и въпреки проблемите си успя да вземе последната част с 8:6.

Утре предстои мачът на двойки, в която Марат Сафин и Игор Андреев ще излязат срещу Михаел Лодра и Себастиян Грожан.