Руснакът Андрей Рубльов се класира за втория кръг на турнира от сериите АТП 500 в Астана, Казахстан, след като победи сръбския квалификант Ласло Джере с 6-4, 6-3 в откриващия си мач от турнира.

Петият поставен в схемата Рубльов бе много солиден на собствен сервис, като спечели 91 процента от точките след първото си подаване и отрази всички три възможности за пробив, които се откриха пред съперника му. От своя страна руснакът реализира по един пробив в двата сета, за да стигне до чист успех след час и 10 минути игра. За място на четвъртфиналите Рубльов ще спори с квалификанта от Китай Джиджън Джан, който победи руснака Аслан Карацев с 4-6, 6-4, 6-1.

Осмият поставен в схемата Феликс Оже-Алиасим отпадна още на старта след загуба от испанския ветеран Роберто Баутиста Агут с 4-6, 6-7(5). Напред продължава полякът Хуберт Хуркач след успех над аржентинеца Франсиско Серундоло с 6-2, 7-6(2).