Заемащият осма позиция в световната ранглиста Андрей Рубльов (Русия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей в шведския град Бостад с награден фонд над 534 хиляди евро.

Вторият поставен в схемата Рубльов победи Ласло Джере от Сърбия на четвъртфиналите със 7:5, 6:4 в мач, продължил час и 30 минути. Руснакът проби общо три пъти сервиса на противника си и си осигури мач с осмия в схемата аржентинец Себастиан Баес.

Баес, който заема 34-ата позиция в ранглистата, се справи с австриеца Доминик Тийм по пътя си към полуфиналите. Аржентинецът постигна успех с 6:2, 6:7(5), 6:4 за близо 3 часа игра. Тийм изравни за 1:1 сета след като спаси и мачбол във втората част, но не издържа в третия сет.

В другия полуфинал един срещу друг ще играят петият поставен в Бостад испанец Пабло Кареньо Буста и аржентинецът Франсиско Черундоло.

Кареньо Буста надигра Диего Шварцман (Аржентина) с 6:1, 6:0 само за час и 7 минути игра, а Черундоло се справи с руснака Аслан Карацев със 7:5, 6:1.