Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на турнира в Барселона с награден фонд 1.57 милиона евро. Поставеният под №2 Циципас елиминира 14-ия в схемата Алекс Де Минор със 7:5, 6:3 Така той продължи силната си серия на клей със седма поредна победа, след като през миналата седмица спечели първата си титла на Мастърса в Монте Карло.

Финалистът в каталунската столица през 2018 година взе първия сет с единствен пробив в 12-ия гейм. Де Минор поведе с 2:0 във втората част, но Циципас бързо изравни, а след това направи и нова серия от четири поредни гейма, за да триумфира.

Така гръцкият тенисист ще срещне №10 Феликс Оже Алиасим, който се справи убедително в изцяло канадски сблъсък със седмия поставен Денис Шаповалов с 6:2, 6:3.

Финалистът от турнира в Монте Карло Андрей Рубльов също достигна до четвъртфиналите. Поставеният под №3 руснак отново показа колебания, но все пак стигна до успеха срещу представителя на домакините Алберт Рамос Виньолас с 6:4, 6:7(4), 6:4.

Рубльов пропиля пробив аванс, но все пак взе първия сет с нов брейк в десетия гейм. Втората част стигна до тайбрек, в който Виньолас дръпна с 5:2 точки и това се оказа решаващо. В третия сет Рубльов дръпна с 4:2, след което двамата размениха пробиви и в крайна сметка руснакът триумфира, за да запише 26-ата си победа за сезона, с което е лидер в Тура на ATP по този показател.

Рубльов ще играе на четвъртфиналите срещу №11 Яник Синер, който отстрани испанеца Роберто Баутиста Агут със 7:6(9), 6:2. Синер навакса ранен пробив пасив, а след това отрази три сетбола в тайбрека на първата част, един от които при 8:9 при сервис на съперника. Във втория сет той взе инициативата с ранен брейк и до края на допусна да бъде застигнат, за да запише трети успех в три мача срещу Баутиста Агут от началото на сезона.