Рубльов е първият финалист в Доха Руският тенисист Андрей Рубльов се класира за финала на турнира от сериите АТП 250 в Доха, след като записа две чисти победи днес.

Заради дъждовете в катарската столица вчера, днес част от тенисистите трябваше да играят по два пъти, но това не притесни вторият поставен в схемата Рубльов. В двубой от четвъртфиналите третата ракета на Русия победи Пиер-Юг Ербер от Франция с 6-4, 6-3 за час и 41 минути игра, след като проби четири пъти сервиса на съперника си. След това Рубльов не остави никакви шансове на сърбина Миомир Кецманович и го победи с 6-3, 6-1 за по-малко от един час.

По този начин вторият поставен в схемата се класира за финала на турнира, без да загуби сет. В спор за титлата утре Рубльов ще срещне водача в схемата Стан Вавринка или квалификанта от Франция Корентен Муте. За Рубльов това ще бъде пети финал на ниво АТП, като до момента той е спечелил две титли от турнирите в Умаг и Москва.