Поставеният под номер 1 Анди Родик (САЩ) ще срещне номер 4 Радек Щепанек (Чехия) във финалния сблъсък на международния турнир по тенис за мъже в Сан Хосе с награден фонд 300 000 евро.

Американецът се наложи със 7:6(2), 6:1 над Гилермо Гарсия-Лопес (Испания).

„Играх доста добре и контролирах мача през цялото време. Чувствах се сякаш не мога да загубя нито една точка, въпреки че Гарсия-Лопес нямаше какво да губи”, заяви Родик.

Анди Родик все пак бе затруднен от испанеца в първия сет, но спечели убедително тайбрека със 7:2. Във втория сет американецът направи три пробива и спечели лесно със 6:1.

Другият финалист Радек Щепанек преодоля със 6:7(5), 6:4, 6:1 Роби Джинепри (САЩ), който на четвъртфиналите отстрани поставения под номер 2 Джеймс Блейк.

Въпреки, че водеше в тайбрека на първия сет с две точки, чехът успя да загуби, но спечели лесно другите два сета след отлични изпълнения на сервис.

Американецът Джинепри имаше два шанса за пробив във втория сет, но ги пропусна. Щепанек обаче не сгреши и проби за 4:3, което накара Джинепри да счупи ракетата си в корта.

25-годишният американец загуби концентрация и позволи на Щепанек да вземе девет от следващите десет гейма.

„Мислех, че съм по-добър от него, но се разочаровах като загубих тайбрека. После обаче осъзнах, че това е само първият сет, а за победа трябват два. Имам сили да се върна в топ 10”, заяви чехът.