Най-добрият американски тенисист Анди Родик победи украинеца Александър Долгополов с 6-4, 6-1 и достигна четвъртфиналите на турнира в Бризбейн.

Световният номер осем изостана с пробив в началото на първия сет след серия от уинъри от страна на Долгополов, но след това стабилизира играта си и достигна до победата само за 56 минути. Родик, който спечели титлата през миналата година, изгуби едва осем точки на собствен сервис и реализира 15 аса.

"Проучването преди мача показа, че той е изключително агресивен играч. В първите шест гейма нямаше какво да направя. Планът ми беше да продължа да го принуждавам да удря тези уинъри и в един момент той започна да греши", каза след двубоя Родик. Останалите резултати от мъжката схема: Майер - Беранкис 6-4, 4-6, 6-4; Андерсон - Лопес 6-3, 6-1; Хиралдо - Бекер 6-3, 6-4.