Бившият номер 1 в света Анди Родик продължи успешно участието си на турнира от сериите Мастърс в Шанхай и се класира за четвъртфиналите след успех над испанеца Никола Алмагро в трети кръг.

За американеца това бе трета поредна победа на турнира, който е с награден фонд над 3,2 милиона долара, като във втори кръг той се справи с първата ракета на България Григор Димитров в оспорван мач.

Алмагро оказа по-малка съпротива на Родик, като крайният резултат бе 6:3, 6:4 в полза на родения в Небраска тенисист. Родик успя да постигне по един пробив в двата сета и загуби едва осем точки на собствен сервис в целия двубой, продължил час и 9 минути.

В следващия кръг американецът ще срещне победителя от изцяло испанския сблъсък между Давид Ферер и Хуан Карлос Фереро.