Анди Родик спечели драматична победа над финалиста от 2007 година Фернандо Гонсалес (Чили) с 6:3, 3:6, 4:6, 7:5,6:2 и се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис с общ награден фонд от 19.5 милиона долара.

Поставеният под номер 7 в схемата Родик ще играе на четвъртфиналите тук за шести път в последните осем години.

Срещата продължи 3:25 часа и завърши един час след полунощ местно време. Американецът изоставаше с 1:2 сета, но стигна до пълен обрат.

„Имах малко късмет тази вечер, но понякога това е добре”, каза Родик, който направи 32 аса. Шампионът от Откритото първенство на САЩ Гонсалес доминираше през по-голямата част от мача.

Кулминацията на двубоя настъпи в края на четвъртия сет, когато спорно отсъждане при брекпойнт за Родик доведе до изравняване на резултата в мача и изкара извън нерви Гонсалес. След това чилиецът допусна пробив във втория гейм на петия сет, който загуби с 2:6.

В следващия кръг съперник на Родик ще бъде номер 14 Марин Чилич (Хърватия), който отстрани 4-ия поставен Хуан Мартин Дел Порто (Аржентина) с 5:7, 6:4, 7:5, 5:7, 6:3.