Шведът Робин Сьодерлинг демонстрира тенис от висока класа и елиминира на четвъртфиналите поставения под номер 4 в турнирната схема Анди Мъри.

С мощен сервис и отличен форхенд Сьодерлинг успя да спечели първия сет с 6:1 само за 36 минути. Във втория сет Сьодерлинг водеше с 5:3 и 30:0, но бе пробит за първи път в мача. В тайбрека обаче поставеният под номер 6 в схемата Сьодерлинг бе на висота, спечели тайбрека, а с това и четвъртфиналния мач с 6:1 и 7:6.

„Той игра много добре в началото на мача, а аз не успях, каза пред репортери шотландецът Анди Мъри. А след това направих някои грешки в тайбрека и загубих".

Анди Родик победи поставения под номер 18 в схемата испанец Томи Робредо за 78 минути. Родик, който през януари спечели в Бризбейн своята 28-ма титла в турнирите от АТП, на полуфиналите ще играе с Робин Сьодерлинг.