Анди Родик (САЩ) се класира за полуфиналите на финалния турнир от сериите "Мастърс" след убедителен успех над чилиеца Фернандо Гонсалес в последния мач от втория кръг от Червената група.

Родик разби съперника си с 6:1, 6:4 за 65 минути и записа втора победа в надпреварата, което му гарантира място сред четиримата най-добри.

Гонсалес не успя да повтори играта си от вторник от първия кръг на групата, когато сензационно победи номер 1 в света Роджър Федерер (Швейцария) с 3:6, 7:6(1), 7:5 и логично претърпя поражение.

Родик започна мощно и бързо поведе с 5:0, което му осигури първия сет.

Американецът продължи със силната си игра и във втората част и с решаващ пробив в петия гейм си постла пътя към крайната победа, негова седма в 10 мача срещу чилиеца.

Федерер възроди надеждите си да продължи напред в надпреварата след успех над руснака Николай Давиденко с 6:4, 6:3 за 1:26 час.