Анди Родик (САЩ) и Хуан дел Потро (Аржентина) ще играят на финала на тенис-турнира Лег Мейсън Класик, който е с награден фонд 1,4 милиона долара. Родик елиминира сънародника си Джон Иснър с 6:7 (3:7), 6:2, 7:5, а Дел Потро преодоля Фернандо Гонсалес (Чили) с 7:6 (7:2), 6:3.

Иснър направи повече от 20 аса срещу Родик, но това не му помогна за крайната победа. Срещата се проточи 2 часа и половина, като трикратният финалист на Уимбълдън Родик трябваше да даде най-доброто от себе си, за да спечели. В 11-ия сет на третия гейм Родик направи пробив, след като спечели две последователни точки накрая, което напрактика му гарантира успеха.

Дел Потро спечели за 76 минути първия сет, като след това с два пробива успя да затвърди четвъртата си победа над чилиеца Гонсалес. След края на мача аржентинеца заяви, че Фернандо Гонсалес му е голям приятел, но въпреки това се получил жесток и изтощителен мач между двамата.