Томи Робредо, който преди година бе 470-и в света, достигна 1/4-финалите на Ролан Гарос за първи път от 2009 година, обръщайки Николас Алмагро след два сета изоставане за крайното 6-7 (5), 3-6, 6-4, 6-4, 6-4 в изцяло испански сблъсък. Робредо сега ще се изправи срещу друг сънародник, 4-ия в схемата Давид Ферер.

Алмагро пропиля водачество от 4-2 в четвъртия и 2-0 в петия сет, за да загуби в крайна сметка. В последния сет Алмагро направи непредизвикана грешка в деветия гейм, за да подари пробив на противника си. Удар в мрежата от воле пък бе последната му грешка в мача, след което Робредо триумфира с победата.

Бившият играч от Топ 10 Робредо не игра пет месеца през миналия сезон заради травма в крака. Той пропусна "Ролан Гарос" през последните две години, но бе четвъртфиналист в Париж през 2003, 2005, 2007 и 2009 година.

Жо-Вилфрид Цонга, поставен под номер 6, също е на 1/4-финал, след като надигра сърбина Виктор Троицки с 6-3, 6-3, 6-3. Френският номер едно излиза срещу сънародника си Жил Симон или швейцареца Роджър Федерер в следващата фаза. /БГНЕС