Поставеният под номер едно в схемата Робин Сьодерлинг се класира на полуфинал в турнира по тенис за мъже в холандския град Ротердам. Шведът надви Михаил Южни с 6:4, 7:6(5) в повторение на финала от миналата година.

Защитаващият титлата си Сьодерлинг спаси четири опита за пробив на Южни в първия сет и успя да спечели разиграването на руснака в десетия гейм. Вторият сет също беше равностоен, но шведът показа по-добра игра в тайбрека и остави Южни на пет спечелени разигравания.

"Мачът беше доста труден, но аз преливах от енергия и бях задължен да играя добре", заяви Сьодерлинг.

Шведът, който е четвърти в ранглистата на АТП, ще играе срещу Виктор Троицки за втората си титла за годината след успеха в Бризбейн. Сърбинът отстрани хърватския си съперник Марин Чилич със 7:5, 6:3. В другия полуфинал ще играят хърватинът Иван Любичич и французинът Жо-Вилфрид Цонга.