Финалистът от 2016 година Милош Раонич отпадна изненадващо в първия кръг на турнира по тенис в Лондон с награден фонд 1,966 милиона евро. Поставеният под номер 3 в схемата представител на Канада загуби с 6:7 (5), 6:7 (8) срещу Танаси Кокинакис. По този начин Раонич освобождава пътя на българската ракета Григор Димитров, срещу когото евентуално щеше да се изправи на четвъртфинал в турнира.

Гришо срещу стар познайник на осминафинала в Лондон

Австралиецът, който се намира на 698-мо място в световната ранглиста, изоставаше с 3:6 в тайбрека на втората част, но спечели при третия си мач поинт след удар с бекхенд в ъгъла на полето.

Григор: Никога не съм искал автографи

Това е първи успех за 21-годишния Кокинакис срещу съперник от топ 10 на класацията на АТП. Австралийският тенисист имаше проблеми с контузии през последните 22 месеца, а през 2016 година изигра само един официален двубой заради проблеми с рамото.

Във втория кръг Танаси Кокинакис ще играе срещу победителя от мача между Данил Медведев (Русия) и Никола Маю (Франция)./ БТА