Шампионът от миналата година Милош Раонич отпадна във втория кръг на турнира по тенис в зала в руския град Санкт Петербург с награден фонд.

Канадецът загуби в драматичен мач от 34-годишния руски ветеран Михаил Южни с 6:2, 6:7(6), 4:6 за 2:34 часа.

Раонич два пъти сервираше за мача във втория сет и имаше преднина от 5:1 точки в тайбрека, но загуби. Руснакът направи пробив в деветия гейм на третия сет и при свой сервис затвори мача. Южни е шампион в турнира през 2004 година.

Номер 3 в схемата и девети в световната ранглиста Томаш Бердих също достигна до четвъртфиналите след труден успех над представителя на домакините Андрей Кузнецов с 6:3, 2:6, 7:6(4) за 1:52 часа.

В следващия кръг Бедрих ще играе срещу Паоло Лоренци (Италия), който отстрани Александър Сидоренко (Франция) със 7:6(6), 6:4.

Петият поставен Александър Зверев (Германия) елиминира Данийл Медведев (Русия) с 6:3, 7:5, а номер 7 Виктор Троицки от Сърбия победи сънародника си Душан Лайович с 6:4, 6:4.

На четвъртфиналите Зверев ще играе срещу Южни.

Жоао Соуза (Португалия), осми в схемата, отстрани 18-годишният Андрей Рубльов (Русия) със 7:6(3), 3:6, 6:3./БТА