Шампионът от последните четири години и номер 1 в света Рафаел Надал (Испания) стартира с победа защитата на титлата си в Открито първенство на Франция по тенис.

Надал победи квалификанта Маркош Даниел (Бразилия) със 7:5, 6:4, 6:3 за 2:23 часа.

Испанецът спечели своя 29-ти пореден мач на „Ролан Гарос”, подобрявайки досегашния рекорд при мъжете на Бьорн Борг (Швеция) от 28 поредни победи между 1978/1981 година.

Рафаел Надал изравни и рекорда за поредни победи в турнира - на американката Крис Евърт, която постигна 29 поредни успеха през 1974/1975 и 1979/1981. Тя не е играла на „Ролан Гарос” между 1976/1978 година.

Надал допусна три пробива, но направи седем и ще се опита да стане първият тенисист в историята с пет поредни титли от турнира в Париж.

Първият сет се игра равностойно като Надал поведе с пробив за 5:4, но в следващия гейм допусна на своя съперник да си върне пробива. В 11-ия гейм испанецът отново направи пробив и при свой сервис затвори гейма със 7:5.

Във втория сет бразилецът направи пробив и поведе с 3:1. Надал изравни - 3:3, а след като спечели четири поредни гейма поведе с 5:3. Първата ракета в света затвори сета след 6:4.

В третия сет Рафаел Надал поведе убедително с 5:1, преди да допусне съперника му да направи пробив. Все пак испанецът затвори мача след пробив - 6:3.

Във втория кръг съперник на испанеца ще бъде победителя от мача между Игор Куницин (Русия) и Теймураз Габашвили (Русия).

В другите по-интересни срещи до момента номер 10 Николай Давиденко (Русия) се наложи над Щефан Кубек (Австрия) с 6:2, 6:1, 6:4; Михаил Южний (Русия) победи Жил Мюлер (Люксембург) със 7:6 (7:2), 6:1, 6:4, а Робин Сьодерлинг (Швеция) отстрани Кевин Ким (САЩ) със 7:6 (7:4), 7:6 (7:4), 6:2.