Бившият №1 в света Анди Мъри претърпя ранна загуба на Мастърса в Синсинати. След като дори не бе дал сет на Лука Пуй в предишните 5 двубоя помежду им, този път шотландецът бе от губещата страна след 1:6, 6:1, 4:6 за час и 53 минути.

За Пуй последните месеци са трудни, но срещу шотландеца ракета №1 на Франция показа много интелигентна игра, бе много агресивен на ретур и използваше своите шансове като в същото време и често завършваше на мрежата срещу стоящия дълбоко зад основната линия Мъри. Пуй реализира четири пробива в двубоя, а в три от тези случаи Мъри сам предаваше гейма с двойна грешка.

Французинът бе много солиден през първия сет, но нещата се промениха коренно през втория, в който Мъри даде едва четири точки на съперника на собствения си сервис.

Решителната част обаче започна с брейк в полза на Пуй, който до края на мача задържа този аванс.

В следващия кръг той ще срещне аржентинеца Леонардо Майер, победил Майкъл Мо с 6:1, 1:6, 6:4.

За разлика от Мъри, напред продължават други две големи звезди, които имаха контузии до съвсем скоро. Шампионът от Уимбълдън Новак Джокович се нуждаеше от девет мачбола, за да сложи край на двубоя си със Стив Джонсън - 6:4, 7:6(4). За сърбина следва мач с французина Адриан Манарино.

Стан Вавринка пък си осигури звезден мач в следващия кръг с Кей Нишикори след успех с 6:2, 4:6, 6:3 над 12-ия в схемата Диего Шварцман.