Българският тенисист Александър Донски и гръцкият му партньор Петрос Циципас отпаднаха на четвъртфиналите на двойки на турнира от сериите "Чалънджър" в Роан, Франция.

Донски и Циципас отстъпиха с 4:6, 0:6 на поставените под номер 1 в схемата Садио Думбия и Фабиен Ребул. Френската двойка започна по-добре мача и спечели първите три гейма, но в седмия гейм на първия сет Донски и Циципас реализираха пробив, чрез който след това изравниха за 4:4.

Това обаче бе общо взето всичко за тях в мача, тъй като Думбия и Ребул направиха серия от осем поредни гейма, с които стигнаха до победата.

За участието си на четвъртфиналите Донски и Циципас ще вземат по 20 точки за световната ранглиста и ще си поделят 1090 евро от наградния фонд.