Поставеният под №4 Хуберт Хуркач спечели титлата на турнира в Делрей Бийч с награден фонд 418195 долара.

Полякът, който е 35-и в световната ранглиста, победи на финала американеца Себастиан Корда с 6:3, 6:3 за 68 минути и триумфира без загубен сет.

За Хуркач това е втора титла в кариерата след 2019 година на турнира в Уинстън-Салем.

Полякът започна лошо мача и отстъпваше с 1:3, но след пет поредни гейма взе първия сет.

Във втората част Хуркач стигна до нови два пробива и без проблеми затвори срещата, ставайки първият поляк шампион в турнира.

20-годишният Корда игра на финал на ATP за първи път в кариерата си.

"Начинът, по който той играе е страхотен. Ще бъде невероятно какво може да постигне в бъдеще. Жалко, че днес не беше на 100 процента, но играта му е отлична. Сигурен съм, че вземе много трофеи в бъдеще", каза шампионът след мача.