Поставеният под №2 Пабло Кареньо Буста победи испанския си сънародник Карлос Табернер със 7:5, 6:3 в първия си мач от турнира в Хамбург.

Кареньо Буста, който спечели титлата на Андалусия Оупън през април, проби пет пъти подаването на Табернер и сложи край на мача само след час и 46 минути игра. Следващият съперник на испанеца е поставеният под №5 сърбин Душан Лайович, който надви Алекс Молчан от Словакия с 6:4, 6:7(2), 6:3.

"Началото на мача беше много важно, защото той играе за четвърти път на този корт, а аз чак сега започнах турнира. Понякога това усложнява нещата. Бях фокусиран и агресивен, което ми помогна за победата", каза той.
Кареньо Буста вече има 14 победи на клей за годината.

Поставеният под №3 Николос Басилашвили пък спечели без игра срещу Себастиан Баес и в следващия мач ще играе с Ласло Джере.