Поставеният под номер 2 Новак Джокович (Сърбия) последва съдбата на водача в основната схема Роджър Федерер и напусна турнира Индиън Уелс в твърде ранна фаза. Джокович, шампион в Индиън Уелс за 2008 година, загуби изненадващо още на осминафиналите от хърватина Иван Любичич с 5:7, 3:6 за час и 44 минути игра.

Високият 193 см Любичич, 20-и в схемата на турнира, отново демонстрира мощен сервис и направи 20 аса, които му помогнаха да запише едва втората си победа от седем мача срещу Джокович.

Защитаващият титлата си Рафаел Надал продължава напред след трудна победа над американеца Джон Иснър със 7:5, 3:6, 6:3. Испанецът е основен фаворит за титлата и тази година след отпадането на Федерер и Джокович. В следващия кръг той ще срещне чеха Томаш Бердих, победил сърбина Виктор Троицки с 6:1, 6:3.

На четвъртфиналите продължава и финалистът от миналата година Анди Мъри, който се наложи над Николас Алмагро (Испания) с 6:2, 1:0 и отказване на Алмагро заради контузия в ходилото, съобщава БТА.

Седмият в схемата Анди Родик направи само един пробив, но той бе достатъчен за победата над австриеца Юрген Мелцер със 7:6, 6:4.

Маркос Багдатис (Кипър), който поднесе сензацията миналия кръг, отстранявайки Роджър Федерер, напусна турнира след загуба от Томи Робредо с 5:7, 6:0, 4:6.