Новак Джокович (Сърбия) започна защитата на титлата си на турнира от сериите Мастърс в Рим с победа 7:6 (7:5), 6:0 над испанеца Алберт Монтанес.

Срещата се игра късно снощи, след като дъждът в Рим обърка програмата турнира. Забавянето изнерви Джокович, който имаше доста проблеми в първия сет. Монтанес на два пъти направи пробив и накара сърбина да счупи ракетата си от яд. В крайна сметка Джокович спечели тайбрека в първия сет със 7:5, а във втория не даде нито гейм на съперника си и продължава в третия кръг на турнира.

В среща от първия кръг 13-ият в схемата Томи Робредо победи бившия номер 1 в света Марат Сафин в три сета - 2:6, 7:6(5), 6:2 и се класира за следващия етап.

Двубоят на четвъртия в схемата Анди Мъри (Великобритания) срещу аржентинския квалификант Хуан Монако бе един от многото, които бяха отложени за днес заради дъжда.

Днес участието си в турнира трябва да започне и световният номер 1 Рафаел Надал, който ще срещне представителя на домакините Андреас Сепи.