Японецът Кей Нишикори спечели титлата на турнира в Токио с награден фонд 1.28 милиона долара.

На финала Нишикори победи Милош Раонич (Канада) със 7:6(5), 3:6, 6:0 за 2:08 часа и стана първият японец с титла в историята на турнира.

Това бе втори трофей в кариерата за осмия в схемата Нишикори, който спечели с Делрей Бийч през 2008-ма година. 22-годишният японец ще се изкачи до 15-то място в световната ранглиста след този успех.

Раони' направи 14 аса, но допусна четири пробива. Канадецът поведе с 3:0 в тайбрека на първия сет, но Нишикори успя да го спечели със 7:5.

Представителят на домакините загуби с 3:6 втория сет, но в последния не даде нито гейм на съперника си и триумфира пред 13 хиляди родни фенове.