Австралиецът Ник Кирьос се класира за втория кръг на турнира по тенис на трева в Майорка, Испания с награден фонд 886 500 евро.

Ексцентричният представител на Зеления континент се наложи на старта над сърбина Ласло Джере с 5:7, 7:6(1), 7:6(1).

Срещата продължи 2 часа и 17 минути и се оказа неочаквано оспорвана предвид отличната форма на трева, която демонстрира Кирьос от началото на сезона. Джере измъкна първия сет след пробив в 12-ия гейм и това беше единственият брейк в целия мач. Вторият и третият сет бяха решени от тайбреци, но в тях Кирьос имаше пълно надмощие и ги спечели с по 7:1 точки.

Следващият съперник на австралиеца е представителят на домакините и номер 5 в схемата Роберто Баутиста-Агут.

Изненадващо от турнира отпадна шестият в схемата Ботик ван де Зандсхулп. Нидерландецът претърпя поражение със 7:6(6), 4:6, 6:7(2) от американеца Маркос Гирон.

След като двамата тенисисти си поделиха първите два сета, в началото на третия Ван де Зандсхулп поведе с 3:0 гейма, но Гирон бързо успя да изравни за 3:3. Последва размяна на сервис геймове, за да се стигне до тайбрек, в който американецът реализира последните четири точки, за да продължи напред.

В следващия кръг съперник на Гирон ще бъде сънародникът му Макензи МакДоналд.