Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за финала на сингъл на турнира турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българинът направи обрат и победи на четвъртфиналите бившия номер 93 в света Андрей Мартин (Словакия) с 3:6, 7:5, 6:4. Срещата продължи 3:03 часа.

35-годишният Мартин поведе с 4:0 и спечели първия сет с 6:3. Във втората част Нестеров взе аванс от 4:2, но допусна обрат при 4:5. Българинът обаче успя да спечели следващите три гейма за 7:5, а при 4:5 отрази и мачбол при сервис на съперника. В третата част националът отново поведе с 4:2, но се стигна до 4:4. Той обаче успя да затвори мача с нови два гейма в негова полза и да се класира за финала.

В спор за титлата българинът ще срещне утре четвъртия поставен Пол Мартин Тифон (Испания).

По-късно днес Нестеров и Янаки Милев ще играят на полуфиналите на двойки. Българите, които са водачи в схемата, излизат за място на финала срещу номер 3 Томазо Компанючи (Италия) и Димитрис Сакеларидис (Гърция).