Пьотр Нестеров отпадна в първия кръг на тенис турнира на клей от сериите "Чаланджър" във Верона, Италия, който е с награден фонд от 120 950 евро.

Нестеров загуби с 3:6, 4:6 от представителя на домакините Федерико Арнаболди. Срещата между двамата квалификанти продължи 99 минути. Българският национал стартира с пробив, но след това Арнаболди взе пет от следващите шест гейма, за да реализира обрат в първия сет. Нестеров започна добре и втората част, като поведе с 3:1, но италианецът бързо успя да навакса, а с ключов брейк в деветия гейм си осигури и победата.

За участието си Нестеров заработи 4 точки за световната ранглиста и 1200 евро от наградния фонд.

Друг българин, Адриан Андреев, ще започне директно в основната схема на турнира във Верона. В първия кръг софиянецът, който е 222-и в света, ще играе срещу бившия номер 16 Николоз Басилашвили от Грузия, който в момента се намира на 443-о място в ранглистата на ATP.