Давид Налбандян е вторият полуфиналист на турнира от сериите „Мастърс” в Париж. Непоставеният в основната схема аржентинец се наложи над испанеца Давид Ферер със 7:6 (7:3), 6:7 (3:7), 6:2 и се присъедини към кипъреца Маркос Багдатис, който по-рано днес победи Томи Робредо от Испания.

Налбандян, който в предишния кръг отстрани номер 1 Роджър Федерер, трябваше доста да се потруди, преди да стигне до успеха. Аржентинецът спечели първия сет след тайбрек (7:3), но загуби втория отново след тайбрек с 3:7. В решителната трета част Налбандян бе категоричен и спечели с 6:2.

Багдатис пък надделя над Робредо с 6:4, 6:4 в първия четвъртфинал в Париж. Непоставеният в схемата кипърец бе по-концентриран в ключовите моменти от мача и измъкна победата за 86 минути игра.

Загубата от Багдатис лиши Робредо от място в заключителния турнир от сериите „Мастърс” в Шанхай следващата седмица.