Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите „Мастърс” 1000 в Монреал, след като победи Гуидо Пея с 6-3, 6-4 за 1 час и 41 минути.

По този начин испанецът задмина своя голям съперник Роджър Федерер по победи в турнири от тази категория и вече има 379. Надал е и човекът с най-много титли на „Мастърс” (34), а освен това ако достигне до финала, ще изпревари Федерер като №2 в световната ранглиста.

Надал записа 7 аса и 3 пробива, за да достигне до победата, която не дойде никак лесно въпреки резултата. Трудните условия на корта заради силния вятър направиха срещата непредвидима, но испанецът в крайна сметка запази хладнокръвие във важните моменти и се пребори за победата. В спор за място на полуфиналите Рафа ще спори със седмия поставен Фабио Фонини. Италианецът победи Адриан Манарино с 6-2, 7-5.