Рафаел Надал започна защитата на своята титла на "US Open” с трудна победа над Андрей Голубьов от Казахстан в три сета. Испанският левичар се наложи над съперника си с 6-3, 7-6 (7-1), 7-5, като във втория сет му се наложи да спасява 7 сетбола, а в третия бе пробит на два пъти, но се справи със ситуацията.

След срещата Рафа призна, че е имал късмет в няколко от възловите моменти в срещата. Надал бе пробит общо 6 пъти в мача, който продължи 2 часа и 49 минути.

В следващия кръг испанецът ще спори с французина Никола Маю, който победи колумбиеца Роберт Фара с 3-6, 6-7 (4-7), 6-2, 6-4, 6-0. Надал също така сподели след мача, че двата му пръста на дясната ръка, които изгори в ресторант в Синсинати, вече са наред и не го безпокоят.