Номер две в световната мъжка тенис-ранглиста, испанецът Рафаел Надал трябваше да се напрегне докрай, за да победи Джеймс Блейк с 3:6, 6:3, 6:1 в четвъртфинален двубой на турнира в Маями.

За първи път той успя да победи американеца преди две седмици на четвъртфинала в Индиън Уелс и сега затвърди постижението. Влейк направи твърде много грешки в мача, продължил 1 час и 55 минути, като 31 от тях бяха непредизвикани в сравнение със само 13 от страна на Надал.

Блейк предостави и 19 възможности на съперника си да пробие сервиса му, като испанецът успя да оползотвори 4 от тях. Най-важната бе в 8 гейм на втория сет, когато резултатът стана 5:3 за Надал, който впоследствие нямаше проблеми да довърши мача в своя полза. На полуфинала той ще срещне чеха Томас Берджих, който надделя  над руснака Игор Андреев с 6:4; 6:4.