Водачът в схемата Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на трева в германския град Щутгарт с награден фонд 642070 евро.

Двукратният шампион Надал победи трудно номер 5 Бърнард Томич (Австралия) с 6:4, 6:7(6), 6:3 след 2:21 часа във втория си мач на зелено за сезона. Двамата нанизаха по 14 аса в двубоя.

Надал спечели първата част, след като направи пробив за 4:3. Във втория сет се стигна до тайбрек, в който номер 1 в схемата поведе с 2:0. Томич обаче не се предаде и стигна до обрат 5:4, за да спечели с 8:6 точки и да изравни резултата.

Надал доминираше в решаващия трети сет и даде само три гейма на съперника си до края. Той направи пробив за 2:0 и без проблеми стигна до 55-а си победа на тревни кортове.

Испанецът записа трети успех в три мача срещу Томич. Съперник на Надал на полуфиналите ще бъде номер 4 Гаел Монфис (Франция), който отстрани шестия поставен Филип Колшрайбер (Германия) със 7:5, 3:6, 6:3 за 1:56 час./БТА