Осемкратният шампион Рафаел Надал се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 3,83 милиона евро. Надал, номер 3 в схемата, победи своя сънародник Давид Ферер с 6:4, 5:7, 6:2 за 2:45 часа.

28-годишният Надал сервираше за победа при 5:4 във втория сет, но Ферер взе следващите три поредни гейма и изравни. В решителния трети сет Надал поведе с 3:1, а в седмия гейм направи нов пробив и стигна до успеха. При 4:3 за Надал във втория сет Ферер поиска медицинска помощ заради контузия на крака, но продължи срещата.

Надал има 53 победи и 3 загуби на турнира в Монте Карло, където спечели осем титли межди 2005 и 2012 година. Серията му от 46 успеха беше прекъснаха на финала през 2013-а година от Новак Джокович, а миналата година загуби на четвъртфиналите от Давид Ферер (Испания).

Рафаел Надал ще срещне номер 1 в света Новак Джокович (Сърбия) на полуфифиналите. Това ще бъде мач номер 43 между двамата като Надал води с 23 победи срещу 19 за Джокович. За последно те играха на финала на "Ролан Гарос" през миналата година, когато Надал спечели трофея./БТА