Шампионът от последните три години Рафаел Надал (Испания) се класира без особени проблеми за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис, втори за годината турнир от Големия шлем.

Вторият в схемата Надал, който на 3 юни ще навърши 22 години, се справи със 7:5, 6:3, 6:1 за 2:34 часа с бразилския квалификант Томаз Белучи (Бразилия) и продължи серията си на 22 поредни мача без загуба на "Ролан Гарос".

Белучи оказа сериозна съпротива в първия сет, но допусна пробив в 12-ия гейм, което се оказа фатално.

Бразилецът поддържаше интригата и до 3:3 във втората част, след което Нанал спечели 9 от следващите 10 гейма, за да триумфира.

Във втория кръг испанецът ще се изправи срещу 28-годишния квалификант Никола Девилде (Франция).

Номер 5 в схемата Давид Ферер (Испания) нямаше проблеми срещу белгиеца Стийв Дарси и стигна до успех с 6:3, 6:4, 6:3 за 2:14 часа.

Във втория кръг Ферер ще срещне френския ветеран Фабрис Санторо, който се наложи над Евгений Корольов (Русия) със 7:6, 6:1, 6:4.

Аржентинецът Хуан Игнасио Чела, четвъртфиналист от 2004 година, преодоля два сета пасив и успя да обърна Джон Иснър (САЩ) след 2:6, 3:6, 7:5, 6:3, 6:4 за 3:27 часа.

Иснър наниза 15 аса и спечели почете точки от съперника си в мача - 161:158, но това не му помогна.

Германците записаха най-слабо представяне от 27 години, след като нито един представител на страната не успя да преодолее първия кръг.

Последната надежда Даниел Брандс нямаше шансове срещу номер 30 Дмитрий Турсунов (Русия).

Дебютантът на "Ролан Гарос" Брандс, който премина през квалификациите, загуби с 2:6, 4:6, 5:7.